SSIS package for automated database backups

Common task for database administrator is to maintain backups of databases.
I created SSIS package which can be used as a basement for daily automated backups. This package can be easily modified to any database and added as step in agent job.

This package was created on MS SQL server 2005 SP3 developer (Visual studio is included in installation)
Please note that advanced backup management is available via 3rd party products (native compression introduced in SQL Server 2008 Enterprise). If you have large production databases I would recommend using tape library or other backup scenarios.

Continue reading “SSIS package for automated database backups”

Oprava poškozeného MKV souboru

I v dnešní době, kdy je sledování a stahování HD (h264) videí běžnou věcí, musíme někdy na dotažení čekat několik dnů. Může se ale stát, že během stahování dojde z jakéhokoli důvodu k poškození souboru. To vede k rozdrobení obrazu, zatuhnutí obrazu na několik sekund v horším případě k zatuhnutí přehrávače. Co s tím ale dělat ? Máme video stahovat znova ? Nemusíme, můžeme se pokusit video “přepakovat”. Pokud ve videu chybí podstatná část obrazu, tak o ní přijdeme. Pokud jde ale třeba jen o vypadnutý frame, můžeme dosáhnout dobrých výsledků. Pokud chyběl frame, od kterého se odpočítávali další framy, může se stát, že bude obraz dále rozdrobený (na zlomek vteřiny), ale přehrávání pojede dál. Můžete se tedy na film podívat a pak vesele shánět originál na Blue Ray

Jak na to ?

Continue reading “Oprava poškozeného MKV souboru”